Nízke sebavedomie prináša nedostatok peňazí

 

Ako sú prepojené peniaze a sebavedomie

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako sú prepojené peniaze a sebavedomie? Cesta vedie oboma smermi. Sebavedomejší ľudia často viac zarábajú, pretože sú si vedomí svojej hodnoty a nie sú ochotní pracovať na mieste, kde si ich nevážia.

Kľúčom k ich úspechu je, že veria vo vlastné sily a schopnosť zlepšiť svoju situáciu. Veria, že ak prídu o prácu, nájdu si inú, pretože veria vo svoje kvality. A ak by sa aj objektívne mohlo zdať, že konkrétny človek nie je až taký schopný pracovník, vyššie spomínaná viera mu pomáha skúsiť to napriek tomu. Takto unikajú peniaze pomedzi prsty nesebavedomým ľuďom.

 

Míňanie peňazí s cieľom zvýšiť sebavedomie

Druhou stranou mince je míňanie peňazí s cieľom zvýšiť svoje sebavedomie. Nové oblečenie, tony kozmetiky a make-upu, drahé autá, domy, byty, bazény, najnovšia technika, šperky… Všade viditeľné značky vecí, vďaka ktorým sa dostávame aj do dlhov, plastické operácie – myslím, že netreba pokračovať. Snaha o povrchnú dokonalosť ešte nikomu nepriniesla zdravé sebavedomie a nepodporila ho v prirodzenej miere sebalásky.

 

“Snaha o povrchnú dokonalosť ešte nikomu nepriniesla zdravé sebavedomie a nepodporila ho v prirodzenej miere sebalásky.”

Ako zvýšiť sebavedomie

 

Ako zvýšiť svoje sebavedomie a mať viac peňazí?

Pripájame 4 rady, ako svoje sebavedomie zvyšovať a na základe toho sa dostať aj do lepšej finančnej pohody.

  • Starajte sa o seba – keď človek dobre vonia, má na sebe vkusné a čisté oblečenie, umyté vlasy a upravené nechty, hneď sa cíti omnoho sebavedomejšie. Znie to ako samozrejmosť, ale koľkokrát ste sa vybrali do obchodu a v duchu sa pritom modlili, aby ste nestretli žiadneho známeho? Bonusové body dostane každý, kto sa pravidelne stará o svoju pokožku a aspoň raz mesačne si dopraje masáž a iné príjemné procedúry.
  • Jedzte zdravšie – nebuďte príliš striktní, to sa nevypláca. Ale ak je to možné, jedzte veľa zeleniny, ovocia, málo rafinovaného cukru a pite veľa vody. Keď jeme zdravo, tvoria sa nám v tele tzv. hormóny šťastia, vďaka ktorým sa cítime a vyzeráme lepšie. Sebavedomie tak automaticky stúpa.
  • Prestaňte sa kritizovať – najväčšieho nepriateľa si nosíme všade so sebou a vidí nás aj v tých najintímnejších momentoch. Tichý hlások vo svojej hlave, ktorý vás neustále za všetko kritizuje, prepnite na inú frekvenciu. Pochváľte sa, buďte k sebe milí a pýtajte sa, čo by ste v danej situácii povedali svojmu priateľovi či priateľke. Boli by ste takisto kritickí?
  • Vzdelávajte sa – nikdy nie sme natoľko vzdelaní, aby sme nemohli vyskúšať ďalší kurz, nový jazyk alebo zážitkový workshop. Učte sa to, čo vás baví a nepremýšľajte pri tom, či to súvisí s vašim zamestnaním. Nikdy neviete, kedy sa vám zídu nové možnosti a zručnosti. Vzdelávanie sa je praktická forma sebalásky, pri ktorej rastie vaša myseľ i sebavedomie. S chuťou do toho!

Obrázky: Pexels.com